Sevgili Öğrencimiz,
Hayatınızın bu en önemli ve de en coşkulu döneminde Kadir Has Üniversitesi’ni ana paydaş olarak seçtiğiniz için sizi yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum. Tüm akademik ve idari kadromuzla sizleri zamanın gerektirdiği tüm yetkinlikler ile donatmak, evrensel değerlerle beslenerek özgür birey olma çabalarınıza katkı vermek, tüm insanlığın karşılaştığı/karşılaşacağı küçük/büyük tüm problemlere cesaretle eğilip, çözüm üretme isteğinizi pekiştirecek bir Bilim, Sanat ve Kültür ortamını size sunabilmek ana amacımız olacak.
Büyük bir heyecanla çıkacağınız bu müthiş yolculukta ilk adımınızı gerçekleştirebilmeniz için uygarlıklar kenti İstanbul’umuzun tam kalbine konumlanmış Cibali Kadir Has Üniversitesi Kampüsüne sizleri heyecanla bekliyor olacağız.
Yakın zamanda sağlıkla kampüsümüzde tanışmak dileği ile her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.
Sevgiler,
Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz
Rektör

E-Devletten Kayıt Tarihleri : 29 Ağustos - 6 Eylül 2020

2020 YKS sonucuna göre Üniversitemize yerleştirilen öğrenci adaylarının kayıtları 29 Ağustos - 6 Eylül 2020 tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapılacaktır.

E-devletten kayıt işlemleri için tıklayınız.

Online Kayıt Destek için
Öğrenci İşleri Zoom ID : 861 6294 1266 ( Saat 10:00 – 17:00 )
Mali İşler Zoom ID : 893 8473 1084 ( Saat 10:00 – 17:00 )
Hazırlık Programı Zoom ID :879 9550 5708 ( Saat 10:00 - 17:00 )
Yurtlar Zoom ID : 816 4939 0933 ( Saat 10:00 – 17:00 )

Not: 1) Herhangi bir mazereti nedeni ile e-devletten kayıt yaptıramayan öğrencilerimiz 31 Ağustos-5 Eylül 2020, 09:00-17:00 saatleri arasında Üniversitemize şahsen gelerek kayıt yaptırabilirler. Pandemi nedeniyle öğrencilerimizin yanında sadece bir kişinin gelmesini önemle rica ederiz.
2) Tiyatro Bölümümüzün özel yetenek sınavını kazanan öğrenciler ile Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrencilerin e-devletten veya online kayıt yaptırmaları mümkün değildir.
Danışma
0212 533 02 51
0212 533 59 72
0212 635 07 69

Kaydın tamamlanması için https://sparks.khas.edu.tr adresinden KHAS öğrenci kayıt sistemine girilerek yüklenmesi gereken belgeler:

 • Lise diplomasının ya da yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin kopyası
  * Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da yukarıda belirtilen tarihlerde üniversitemize geçici kayıtları yapılacaktır.
  **Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2020 tarihine kadar üniversitemizin Öğrenci İşleri Direktörlüğüne ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin üniversitemizden geçici kayıtları silinecektir.
 • Üniversiteye giriş sonuç belgesi kopyası (internet üzerinden alınan çıktı)
 • Nüfus cüzdanı kopyası
 • Öğrenim ücreti ödendi belgesi (dekont, makbuz veya ödeme planı)

Önemli Notlar:

 • 29 Ağustos - 6 Eylül 2020 tarihleri arasında kayıt için başvuruda bulunmayanlar bu haklarından vazgeçmiş sayılırlar.
 • E-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan öğrencilerin şahsen Üniversitemize gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 18 yaşından küçük öğrencilerimizin yanında bir ebeveyninin bulunması gerekir.
 • Öğrenci bilgi formunda yazılacak adres İkamet Beyanı olarak kabul edilecektir.
 • Kayıt işlemlerini tamamlayanların öğrenci kimlik belgesi öğrenci bilgi formunda yazdıkları güncel ikamet adreslerine kargo ile gönderilecektir.
 • Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerin talep yapmalarına gerek olmadan kendi belirledikleri @stu.khas.edu.tr uzantılı mail adreslerine otomatik olarak iki adet öğrenci belgesi gönderilecektir.
 • Yükseköğretim Kurulu kararı uyarınca; aynı anda örgün iki lisans programına kayıtlı olunamayacağından, farklı bir yükseköğretim kurumunda lisans programında kaydı bulunan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde kayıt yaptıramazlar.
 • Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

30 Ağustos 2020 tarih ve 31229 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan karar gereğince %1 oranında uygulanan KDV’ye göre öğrenim ücretleri güncellenmiştir.

https://aday.khas.edu.tr/ogrenim-ucretleri

 • • Öğrenim ücretinin tamamını kayıt sırasında nakit ödeyenlere %6 indirim uygulanır. Peşin ödemeler sanal pos kullanılarak online yapılabildiği gibi Akbank internet şubesinden ve tüm Akbank şubelerinden ödenebilmektedir. 
 • • Akbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, İş Bankası ve Ziraat Bankası kredi kartlarına peşinatsız ve vade farksız 9 eşit taksit yapılabilir. Kredi kartı ile taksitli ödemeler sanal pos üzerinden yapılabilmektedir.
 • • Peşin ve kredi kartı ödemeleri dışında öğrenciler yıllık öğrenim ücreti ödemelerini Akbank üzerinden kredili mevduat hesabı sözleşmesi düzenlenmesi koşulu ile 1/9 peşin kalan 8 eşit taksit şeklinde ödeyebilirler. Tüm Akbank şubelerinden hesap açılışı yapılabilmektedir.
  Akbank kredili mevduat hesabı ile ödeme yapacak öğrencilerin peşinatı kayıt sırasında nakit yatırmaları ve kayıt anında öğrenci veli/kefilinin de hazır bulunması gerekmektedir. 
 • • Hesap açılışında banka tarafından istenen belgeler: İkametgâh belgesi, nüfus cüzdanı, ücretli ise maaş bordrosu, serbest meslek sahibi ise vergi levhası ve Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi.

Kredili mevduat hesabı ile ilgili bilgi almak için Kadir Has Üniversitesi özelinde
Akbank iletişim bilgileri :
Nevriye Bayram: 0212 533 96 09 / nevriye.bayram@akbank.com
Mehmet Kaplan: 0212 395 91 51 / mehmet.kaplan@akbank.com

Kadir Has Üniversitesi’nin öğrenim dili kısmen veya tamamen İngilizce olan lisans programlarına kayıt yaptıran öğrenciler Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen İngilizce Seviye Tespit ve Yeterlilik Sınavı’na alınırlar. KHAS Seviye Tespit ve Yeterlik Sınavı (KHAS-STYS) iki aşamalı olarak 21 ve 23 Eylül 2020 tarihlerinde her ikisi de çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. 21 Eylül’de yapılacak 1. aşama sınavında başarılı olanlar 23 Eylül’deki 2. aşamaya alınacaklardır.

Sınavlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve duyurulara aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://sfl.khas.edu.tr

Yurt kayıtları üniversiteye kayıt işlemi gerçekleştikten sonra online olarak yapılacaktır. 

https://aday.khas.edu.tr/yurtlar

Yurtlar için İletişim Bilgileri 
(Tel: 0212 5336532)
Erkek Yurdu: Seçkin Duyar Dahili: 1182
Kız Yurdu: Melike Göktepe Dahili: 1175