01/30/2020 - 11:59
Berlinale Talents’ta 3 KHAS’lı

Berlin Film Festivali Talents Programı’na Türkiye’den seçilen 3 isim, yapımcı/senarist Emine Yıldırım, kurgucu Selda Taşkın ve oyuncu Ece Yüksel oldu.

70. Berlin Film Festivali kapsamında düzenlenecek olan Berlinale Talents programına katılacak isimler belli oldu. Türkiye’den seçilen 3 isim de KHAS’lı: Sinema-TV Yüksek Lisans Programı öğretim görevlileri yapımcı/senarist Emine Yıldırım ve kurgucu Selda Taşkın ile Tiyatro Bölümü mezunu ödüllü oyuncu Ece Yüksel.

2003 yılından beri Berlin Film Festivali kapsamında düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından çıkış yapan sinemacıları ve dizi yaratıcılarını bir araya getiren Berlinale Talents programı, bu yıl da kariyer basamaklarını hızla tırmanan isimlere ev sahipliği yapacak. Çıkış yapan sinemacıları ve dizi yaratıcılarını sektörün önemli isimleri ile buluşturacak ve yeni projelerini geliştirmeleri için bir platform sunacak olan Berlinale Talents’a bu yıl 86 ülkeden 255 isim katılacak. 22-27 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek programa katılacak isimler, altı gün sürecek bu program kapsamında diğer sinemacılarla birlikte 100’den fazla etkinliğe katılma ve alanında uzman isimlerle buluşacakları konuşmalara ve atölyelere katılma şansı yakalayacak.

Selda Taşkın

Selda Taşkın

Ece Yüksel

Ece Yüksel

Emine Yıldırım

Emine Yıldırım