10.01.2022 18:12

InIDEA Programının 5. Döneminde 3 Öğrenci Projesine Destek

Yaratıcı Endüstriler Platformu tarafından yürütülen, Kadir Has Üniversitesi lisans öğrencilerinin yaratıcı ve yenilikçi projelerini hayata geçirilmesini destekleyen InIDEA programının beşinci dönem sonuçları açıklandı.

30 Kasım'a kadar toplanan başvurular arasından 14 Aralık tarihinde Değerlendirme Komisyonu üyeleri tarafından yapılan ön değerlendirme sonucu elemeyi geçen öğrenciler 24 Aralık Cuma günü projelerinin sunumlarını yaptı. Beşinci kez düzenlenen InIDEA programında birbirinden başarılı projeler sunuldu ve aralarından beş öğrencinin projesi desteklenmeye hak kazandı. 

Öğrencileri proje takvimi, uygulanabilirlik, ön araştırma ve yenilik konusundaki soruları ile terleten Değerlendirme Komisyonu üyeleri 3 projeyi desteklenmeye değer buldu. İşte desteklenecek projeler:

Arkad / Mustafa Berk Alkoç

Precious Plastic Kadir Has / Işıl Cansu Ergincan

Key Visual / Arda Çelik,  Nazlıhan Abdikoğlu, Sultan Kenar

InIDEA programının 5. döneminde projeleriyle destek almaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor, yaratıcı fikirlerini hayata geçirmek isteyen tüm öğrencilerimizin başvurularını bir sonraki başvuru döneminde bekliyoruz.