22.02.2021 14:59

KHAS Geleceğin Hukukçuları Bilgi Yarışması

Liseli öğrencilere yönelik düzenlenen KHAS Geleceğin Hukukçuları Bilgi Yarışması, Hukuk okumak isteyen tüm düzeylerdeki aday öğrencilerin katılımıyla 1 Mart Salı günü 16.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Yarışmaya yönelik ön bilgilendirme ve tanışma ile başlayacak etkinlikte ilk dersi ”Suç İşlendikten Sonra Neler Oluyor? Ceza Yargılaması Nasıl İşliyor?” başlıklı konuşmasıyla Dr. Öğretim Üyesi Aysun Altuntaş verecek. Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Ayar’ın “Aile Hukuku Neden Önemli?” başlıklı sunumuyla devam edecek etkinlikte Dr. Öğretim Üyesi Deniz Ugan Çatalkaya da “Neden İş Hukukuna İhtiyaç Duyarız?” başlıklı bir sunum yapacak. Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Aslı Topukcu’nun “Anayasa Nedir?” kapanış konuşmasıyla sona erecek etkinliğin sonunda ise 17.30 – 17.50 saatleri arasında performans değerlendirme toplantısı yapılacak.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi verileceği etkinlikte, etkinlik sonunda gerçekleştirilecek performans değerlendirmesine katılan ve değerlendirme sonucunda ilk 3’e giren öğrenciler özel akademik ödülün de sahibi olacaklar.

Başvuru ve katılım için:
https://form.khas.edu.tr/online-tanitim-formu/khas-gelecegin-hukukcusu-bilgi-yarismasi/

NOT: Özel Akademik Ödül 12. sınıf öğrencilerine verilecek olup, etkinliğe katılım sağlayan ve üniversiteli olma deneyimini bizimle paylaşmak isteyen 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencileri katılım belgesi almaya hak kazanacaktır.