06/21/2019 - 11:02
Programlamalı Sosyal Bilimler Yaz Okulu, KHAS Cibali Kampüsü’nde Başladı

Büyük Veri Analitiği, programlama ve sosyal bilimler disiplinlerini bir araya getiren Programlamalı Sosyal Bilimler Yaz Okulu (Summer Institute in Computational Social Science, SICSS2019) 16-29 Haziran tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi’nde düzenleniyor.

 

Dünya çapından İstanbul’a gelen 30 yetenekli doktora öğrencisiyle birlikte Princeton, Oxford, MIT ve Stanford gibi 10 lider üniversiteyle birlikte eş zamanlı düzenlenen bu yaz okulunda makine öğrenmesi, metin madenciliği, ağ analizi ve sosyal medya veri analizi gibi yöntemlerle sosyoloji, siyaset bilimi, antropoloji ve ekonomi gibi temel sosyal bilimler harmanlanmaktadır. Eşitsizlik, sosyal hareketler, uluslararası ilişkiler ve kalkınma gibi konuların büyük veri analiziyle çalışıldığı bu programda katılımcılar akademik araştırmalarını geliştirerek, eş zamanlı olarak diğer partner üniversitelerdeki canlı düzenlenen derslere de katılacaklardır.

 

Princeton Üniversitesi’nden Doç. Dr. Matt Salganik ve Duke Üniversitesi’nden Doç. Dr. Chris Bail tarafından organize edilen, alanın en prestijli yaz okulu olan #SICSS bu sene üçüncü defa yapılmakta ve ilk defa Türkiye’de Kadir Has Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümü üyesi Doç. Dr. Akın Ünver tarafından düzenlenmektedir.

 

Program, içerik ve katılımcı bilgileri için:  https://compsocialscience.github.io/summer-institute/2019/istanbul/

SICSS_Istanbul_2019 görselleri için: https://photos.google.com/share/AF1QipP1R_xn96JNou4CzsvThRkdbfqGu0R1NjQCzo7ofO1zMoGutBxfO5B1jjbUdOvMfQ?key=QU9TOG42MTk5MXo2bXFlUlRhZUpiUElYS1lDVFlR