08.09.2021 17:36

Yabancı Diller Yüksekokulu'nun Yeni Hocaları

Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, yeni isimlerin aramıza katılması ile büyüyor. 

 

Zehra Karslı, Öğretim Görevlisi

Zehra Karslı, 2014 senesinde ODTÜ Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından THK Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Aynı zamanda akademik eğitimine devam ederek 2019 senesinde ODTÜ İngiliz Edebiyatı Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Şu an ODTÜ İngiliz Edebiyatı Bölümü’nde doktora çalışmalarına devam etmektedir.

 

Farzana Kazem, Öğretim Görevlisi

Farzana Kazem, İngilizce alanında yüksek lisansını tamamlamasının ardından İngiltere'deki Canterbury Christ Church Üniversitesi'nde TESOL programını bitirdi. Ardından CELTA, CELTYL ve DELTA gibi çeşitli Cambridge programlarını tamamladı.

KHAS Yabancı Diller Yüksekokulu'ndan önce Nottingham Malezya Üniversitesi'nde çalıştı. Burada Başlangıç seviyesinde temel ve seçmeli modüller öğretti. Eğitim Fakültesi'nde lisans düzeyinde bazı gönüllü dersler verdi. Ayrıca yaklaşık dokuz yıl boyunca British Council Bangladeş ve Kuala Lumpur'da ESL eğitmeni olarak çalıştı ve İngilizce derslerinden sınavlara hazırlığa dek çeşitli kurslar verdi. Kariyerinde öğretmen eğitimi alanına odaklanmak isteyen Kazem, Cambridge'e bağlı IELTS ve Royal College of Surgeons, London'a bağlı Lay sınavlarının uzmanlığını yapıyor.

 

Dr. Amanda L. G. Montes, Fulbright Bursiyeri

Dr. Amanda L. G. Montes Chicago, ABD’deki Northeastern Illinois Üniversitesi’nde İki Dilli-İki Kültürlü Eğitim programında Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Arizona Eyalet Üniversitesi'nden Uygulamalı Dilbilim alanında doktora derecesine sahiptir. İlgi alanları arasında kültürel ve dilsel olarak farklı geçmişlere sahip iki dilli eğitimcileri, dil tutumlarını, kültürel olarak duyarlı öğretimi, özgürleştirici pedagojiyi ve iki dilli eğitim ortamlarında sanat entegrasyonunu incelemek yer almaktadır.

İlköğretim, yüksek öğrenim ve okul bölgelerine mesleki gelişim ve teknik yardım sağlayan iki dilli eğitimciler ile 20 yılı aşkın bir süredir İki Dilli Eğitim alanında çalışan Montes, hayatının çoğunda ABD’de -çoğunlukla Boston'da- yaşamasına rağmen, ilk yıllarını anne tarafının memleketi Brezilya'da geçirdi. İki dilli bir eğitimci olarak mesleğine en iyi şekilde katkı sağlamak için, kendi deneyimini ve kişisel iç gözlemlerini işin içine katıyor ve bunun, çok dilli ve çok kültürlü alanlarda nitelikli pedagojinin ilkelerinden biri olduğunu düşünüyor.

 

Dr. Stephanie Rummel, Öğretim Görevlisi

Dr. Stephanie Rummel, yüksek lisansını ABD'deki Indiana Pennsylvania Üniversitesi'nden, doktorasını ise Yeni Zelanda'daki Auckland Teknoloji Üniversitesi'nde, Uygulamalı Dilbilim bölümünde tamamladı. Doktoranın ardından Auckland Üniversitesi'nde Diagnostic English Language Needs Assessment (DELNA) programı için çalıştı. 2018 yılında bu üniversitede düzenlenen Dil Değerlendirme Araştırmaları Kolokyumu'nun Organizasyon Komitesi Üyesi olarak görev yaptı.

Araştırma alanları arasında öğrencilerin yazdıklarına etkili geribildirim verilmesi, tanısal değerlendirme ve inançların öğrencilerin öğrenimi üzerindeki etkisi yer almaktadır. Uluslararası konferanslarda bu konularda çeşitli bildiriler sunmuş ve çeşitli bildiriler yayınlamıştır.