Sevgili Öğrencimiz,

Hayatınızın bu en önemli ve de en coşkulu döneminde Kadir Has Üniversitesi’ni ana paydaş olarak seçtiğiniz için sizi yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum. Tüm akademik ve idari kadromuzla sizleri zamanın gerektirdiği tüm yetkinlikler ile donatmak, evrensel değerlerle beslenerek özgür birey olma çabalarınıza katkı vermek, tüm insanlığın karşılaştığı/karşılaşacağı küçük/büyük tüm problemlere cesaretle eğilip, çözüm üretme isteğinizi pekiştirecek bir Bilim, Sanat ve Kültür ortamını size sunabilmek ana amacımız olacak.

Büyük bir heyecanla çıkacağınız bu müthiş yolculukta ilk adımınızı gerçekleştirebilmeniz için uygarlıklar kenti İstanbul’umuzun tam kalbine konumlanmış Cibali Kadir Has Üniversitesi Kampüsüne sizleri heyecanla bekliyor olacağız.

Yakın zamanda sağlıkla kampüsümüzde tanışmak dileği ile her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.

Sevgiler,

Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz
Rektör

2021 YKS Ek Yerleştirme sonucuna göre Üniversitemize yerleştirilen öğrenci adaylarının kayıtları 04-07 Ekim 2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. 04-05 Ekim 2021 tarihlerinde e-devlet üzerinden kayıt yaptırmak isteyenler aşağıdaki bağlantıdan bilgi alabilirler.

E-devletten kayıt işlemleri için tıklayınız.

Online kayıt işlemleri

ÖSYM de kayıtlı mail adresleriniz ve cep telefon numaralarınıza gönderilen kullanıcı adı ve parola ile https://kayit.khas.edu.tr adresinden KHAS öğrenci kayıt sistemine girerek; yukarıda belirtilen tarihler içerisinde öğrenci bilgi formunuzu doldurabilir, ödeme işlemlerinizi tamamlayabilir ve belgelerinizi yükleyebilirsiniz. Belge yükleme için son tarih 07 Ekim 2021’dir. Belgeleri eksik olan öğrencilere kimlik kartı verilmez.

Not: Herhangi bir mazereti nedeni ile e-devletten veya online kayıt yaptıramayan öğrencilerimiz 04-07 Ekim 2021, 09:00-17:00 saatleri arasında Üniversitemize şahsen gelerek kayıt yaptırabilirler. Pandemi nedeniyle öğrencilerimizin yanında sadece bir kişinin gelmesini önemle rica ederiz.

Danışma

(Hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında)
0212 533 02 51
 

Kaydın tamamlanması için https://kayit.khas.edu.tr adresinden KHAS öğrenci kayıt sistemine girilerek aşağıdaki belgelerin yüklenmesi gerekmektedir.

 • Lise diplomasının ya da yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin kopyası
  • Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da yukarıda belirtilen tarihlerde üniversitemize geçici kayıtları yapılacaktır.
  • Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar üniversitemizin Öğrenci İşleri Direktörlüğüne ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin üniversitemizden geçici kayıtları silinecektir.
 • ÖSYM Sonuç Açıklama Sisteminden alınan 2021 YKS Ek Yerleştirme Sonuç Belgesi (Belge üzerinde doğrulama kodu yer almalıdır.)
 • Nüfus cüzdanının önlü-arkalı kopyası
 • Öğrenim ücreti ödendi belgesi (dekont, makbuz veya ödeme planı)
 • 04-07 Ekim 2021 tarihleri arasında kayıt için başvuruda bulunmayanlar bu haklarından vazgeçmiş sayılırlar.
 • Online veya e-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan öğrencilerin şahsen Üniversitemize gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 18 yaşından küçük öğrencilerimizin yanında bir ebeveyninin bulunması gerekir.
 • Öğrenci bilgi formunda yazılacak adres İkamet Beyanı olarak kabul edilecektir.
 • Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerin talep yapmalarına gerek olmadan kendi belirledikleri @stu.khas.edu.tr uzantılı mail adreslerine otomatik olarak iki adet öğrenci belgesi gönderilecektir.
 • Yükseköğretim Kurulu kararı uyarınca; aynı anda örgün iki lisans programına kayıtlı olunamayacağından, farklı bir yükseköğretim kurumunda lisans programında kaydı bulunan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde kayıt yaptıramazlar.
 • Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir. 

Online kayıt işlemlerini tamamlayanlar, öğrenci kimlik kartlarını kayıt işlemlerinin kesinleştiği tarihin ertesi gününden itibaren A Blok Güvenlik Biriminden 12 Ekim 2021 tarihine kadar alabilirler. Derslerin ilk gününde kampüse girişte sorun yaşamamanız adına bu tarih öncesinde mutlaka kimlik kartınızı almanızı tavsiye ederiz. Şahsen Üniversiteye gelerek kayıt yaptıranlara işlemleri tamamlandığı takdirde kimlik kartları hemen verilir. Kimlik kartları öğrenci bilgi formuna yazılan HES kodları ile eşleştirilir ve Üniversite Kampüsüne giriş için öğrencinin yanında bulunmalıdır. Kimlik kartlarının verilebilmesi için istenen tüm belgelerin sisteme yüklenmiş olması gerekir.

https://aday.khas.edu.tr/ogrenim-ucretleri 

 • Yıllık öğrenim ücretinin tamamını kayıt sırasında peşin ödeyenlere %6 indirim uygulanır. Peşin ödemeler sanal pos kullanılarak online yapılabildiği gibi Akbank ve Denizbank internet şubelerinden ve bu bankalara ait tüm şubelerden ödenebilmektedir.
 • Akbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, İş Bankası ve Ziraat Bankası kredi kartlarına peşinatsız ve vade farksız taksit seçeneği bulunmaktadır. Kredi kartı ile taksitli ödemeler sanal pos üzerinden yapılabilmektedir.
 • Peşin ve kredi kartı ödemeleri dışında öğrenciler yıllık öğrenim ücreti ödemelerini Akbank ve Denizbank üzerinden kredili mevduat hesabı sözleşmesi düzenlenmesi koşulu ile 1/9 peşin kalan 8 eşit taksit şeklinde ödeyebilirler. Bu bankalara ait tüm şubelerden hesap açılışı yapılabilmektedir.
  Kredili mevduat hesabı ile ödeme yapacak öğrencilerin peşinatı kayıt sırasında nakit yatırmaları ve kayıt anında öğrenci veli/kefilinin de hazır bulunması gerekmektedir.
 • Hesap açılışında banka tarafından istenen belgeler: İkametgâh belgesi, nüfus cüzdanı, ücretli ise maaş bordrosu, serbest meslek sahibi ise vergi levhası ve Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi.

Kredili mevduat hesabı ile ilgili bilgi almak için Kadir Has Üniversitesi özelinde

Akbank iletişim bilgileri :

Unkapanı Şubesi

Nevriye Bayram : 0212 5135939           nevriye.bayram@akbank.com

Kredili mevduat hesabı ile ilgili bilgi almak için Kadir Has Üniversitesi özelinde

Denizbank iletişim bilgileri :

Florya Şubesi

Seçil Erzan           : 0212 5741364                                   seçil.erzan@denizbank.com

Duygu Kandemir  : 0212 5741766 Dahili: 120-174-177  duygu.kandemir2@denizbank.com

 

Kadir Has Üniversitesi’nin öğrenim dili kısmen veya tamamen İngilizce olan lisans programlarına yerleşen tüm öğrenciler Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen İngilizce Seviye Tespit ve Yeterlilik Sınavı’na alınacaklardır. KHAS Seviye Tespit ve Yeterlik Sınavı (KHAS-STYS) iki aşamalı olarak 08 ve 11 Ekim 2021 tarihlerinde yapılacaktır. 08 Ekim’de yapılacak 1. aşama sınavı, kayıt yaptıran tüm öğrenciler için ZORUNLUDUR. Bu sınavda  başarılı olanlar 11 Ekim'deki 2. aşamaya alınacaklardır. 1. aşama sınavında barajı geçemeyenler ve 2. aşama sınavında geçer not almayanlar 1. aşamadaki sınav sonuçlarına göre Hazırlık Programına yerleştirilecektir. 

Sınavlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve duyurulara aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://sfl.khas.edu.tr

Önemli Not:

Sınav için kampüse girilebilmesi, öğrencilerin aşağıdaki koşullardan birini sağlamış olması

ve öğrenci kimlik kartlarının yanlarında bulunması ile mümkün olabilecektir.

 1. Dünya Sağlık Örgütü’nün acil kullanım onayı verdiği COVID-19 aşılarından 2 doz aşının yaptırılmış, üzerinden en az 14 gün geçmiş ve HES kodnun öğrenci kimlik kartıyla eşleştirilmiş olması,
 2. Aşıların tamamlanmamış olması durumunda HES kodu uygulamasındaki son 48 saat içerisinde alınmış negatif PCR testi sonucu gösterilmesi,
 3. COVID-19 hastalığının geçirilmiş olması durumunda, HES koduna işlenmiş ve 180 gün geçerliliği olan güncel bağışıklık sertifikası veya e-devletten alınmış 180 gün geçerliliği olan bağışıklık sertifikasının gösterilmesi.

https://aday.khas.edu.tr/yurtlar

Yurtlar için İletişim Bilgileri

(Tel: 0212 5336532)

Erkek Yurdu: Seçkin Duyar (dahili: 1182)    

Kız Yurdu: Melike Göktepe  (dahili: 1175)