Fabrika Tasarım Kulübü Kadir Has Üniversitesi 2012 – 2013 Akademik yılının başında Onur Koçan tarafından bir grup öğrenci ile kurulmuştur. Kulüp Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bölüm isminde tasarım adı geçen tüm bölümleri (İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı,Mimarlık Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı, İletişim Tasarımı) ve mühendislik öğrencilerini bir çatı altında toplamıştır. Kulübün amacı meslekteki bilinirliği arttırmak ve ortak birliktelikte bulunmak için çalışmalarına başlamıştır.

Tasarım ve mühendislik öğrencileri için çeşitli çalıştaylar, paneller, seminerler, sergiler, kongre ve teknik geziler düzenleyerek okul eğitimlerine katkı sağlamak ister.Yönetim sisteminde kurulmuş olan demokratik koordinatör sistemiyle de her öğrenciyi kulüp aktivitelerinde çalıştırmayı başarmış ve Kadir Has Üniversitesi bünyesinde bulunan kulüplerden farklı olarak bir yönetim sistemi kurmuştur.

Kulüp danışmanlığını Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr Ayhan Enşici üstlenmiştir.

İletişim: Kulüp Başkanı , Özge Çelebi , egzocelebi@gmail.com

https://www.facebook.com/FabrikaTasarimKulubu/