• Selimpaşa Kampüsü merkezliyiz.
  • “Bir İz Bırak” Fotoğraf Sergisi ve Tunç Atayön ile Reklam Fotoğrafçılığı Semineri düzenledik. Kadir Has Meslek Yüksek okul öğrencilerinin 4 yıldır çekilen tüm portreleri taranarak en iyi foto portreler seçilmiş ve sergi için hazırlanmıştır. Lise öğrencilerinin katılımıyla renklenen Sergi,  hazırlanan barkovizyon gösterisi ile sonlanmıştır. Sergi sonrası ünlü reklam fotoğrafçısı Tunç Atayön, “Reklam Fotoğrafçılığı” adlı bir seminerle mesleki deneyimlerini bizlerle paylaşmıştır.
  • Öğrencilerin gözünden öğrenci sorunlarını anlatan bir filme imza attık. Kısa filmleri kesip yapıştırarak bir uzun metraj filme çevirdik. Filmi bütünleyen ek çekimlerde ve tüm kısa filmlerde bizler oynadık, kamera arkasında da yine biz vardık. Kadir Has Üniversitesi Kısa Film Kulübü olarak “Kes Yapıştır” adını verdiğimiz projenin öğrenci olan herkese hitap edeceği, modern çizgisiyle film içeriğinin göz dolduracağı inancındayız.
  • Lozan Mübadilleri mercek altında… Kadir Has Üniversitesi Kısa Film Kulübü olarak, saha çalışmaları kapsamında tarihin peşine düştük. Selimpaşa Kampüsü çevresinde başlattığımız sözlü tarih çalışmaları sırasında 65 ile 100 yaşlarında semt sakinleriyle konuşarak, tarihin gerçeklerini yakından inceledik. Sözlü tarih çalışmalarından önce mübadele kelimesinin anlamını çoğumuzun bilmediği bizler mübadeleyi yaşamış Mehmet dedeyle, Yakup dedeyle, Emine Hanımla tarihe geri döndük. 3 ay süren belgesel film çekimlerimiz 27 Mayıs’ta izleyicisi ile buluştu. Selimpaşa Basım ve Yayın Teknolojileri Programı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı ve Grafik Tasarımı Programı öğrencilerinin desteğiyle; öğretim görevlileri, öğrenciler ve yöre halkının oluşturduğu 120 davetlinin ağırlandığı Organizasyon, Kadir Has Üniversitesi ile yöre halkını yakınlaştırdı. Film gösterimine sözlü tarih çalışmasına katılan ve eski günleri anlatarak tarihi hafızalarıyla canlandıranlar da katıldı. Hazırlanan belgesel Temmuz ayında Çatalca Mübadele Müzesi’nde seyircisi ile buluştu. Müziği, giysileri, yaşam sevinçleriyle mübadiller Eskilerden kim kaldı? adlı belgeselde tarihe ışık tutacak.
  • Koç Üniversitesi Sanat Kulübü Kısa Film Grubu tarafından 16-18 Mayıs 2011 tarihlerinde düzenlenen 4. Kısa Film Festivali’ne “Paranoya” isimli film ile kurmaca dalında katıldık.
  • Nisan ayı içinde ünlü sinema yönetmenlerinden Duygu Sağıroğlu, “Türk Sinema Tarihi” adlı workshopla mesleki bilgilerini bizlerle paylaştı. Taksim’de düzenlenen etkinliğe Selimpaşa Kampüsü öğrencilerinin katılımı yoğundu.
  • Kadir Has Üniversitesi Kısa Film Kulübü olarak belgesel filmleriyle mesleklere farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Konularını günlük hayatta karşılaştığımız mesleklerden seçen bizler belgesel filmlerimizi toplu bir gösterim ile önümüzdeki dönem seyircilerimiz ile paylaşacağız. Yapılacak gösterime belgeselin kahramanlarının yanı sıra öğrenciler ve öğretim üyeleri de katılabilecek. Selimpaşa Kampüsü Konferans Salonu’ndaki gösteri geleceğin profesyonellerini eserleriyle bizlere tanıtacak.

 

Gösteride yer alacak belgesel filmler:

-  Bir İstanbul Sevdalısı: Eski Beşiktaş ve çevresi, zamanının insanları, komşuluk ve arkadaşlık ilişkileri hakkında Profesör Ahmet Yörük ile yapılmış bir söyleşi… Bu proje geçmişten geleceğe miras bırakmak amacıyla bir öğretim üyesi ve bir İstanbul sevdalısı olan Prof. Dr. Ahmet Yörük’ün yaşamını kapsamaktadır.

Yapım: Merve Yasakçılar

-  Sanata ve Sanatçıya adanmış bir ömür; Lerzan Öke:  Dünyaca ünlü seramik sanatçımız Lerzan Öke’nin sanat yaşamını ve Sanatçıları bir araya getirme çabasını anlatan belgesel, ilklere imza atmış bir Cumhuriyet kadınının güçlü portresini çiziyor.

Kulüp Başkanı: Nergiz Ertuğrul - Nergiz.ertugrul@hotmail.com       

Kulüp Danışman Hocası: Öğr. Gör. Zeynep Üstünipek